Deals of the Week
E-newsletter sign up
List to be notified of special offers by signing up.
Facebook Like
Like our Facebook page to get the cheapest rates.
Twitter Follow
Follow on twitter to get the cheapest rates.
Google Follow
Follow Google Plus, to get the cheapest rates.
Gorgeous Edirne Tours
190,61  TL instead
%9 discount
190
,10
TL
Tour Type
: Cultural Tours
Country
: Turkey
Action Location
: İstanbul
Consept
: Gezi Turu
Type of transport
: Otobüs
Adults
Number of Children
paylaş |

Değerli Konuklarımız, 06:00 Kadıköy Eski Salı Pazarı , 06.30 Beşiktaş Yıldız Camii,07:00 Yenibosna Londra Kampı (Kültür üniversitesi yanı, Koçtaş karşısı) otoparkından hareketle rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde , Edirneye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Edirne’ye ulaşıyoruz. Burada önemli bir kültür mirası olan Camileri, Çarşıları, Köprüleri, Tarihi Evleriyle Kültürel Mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne’de; II Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Bucuk tepe Tabyası’nda: Sükrüpasa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp sındığı Savaşı Müzesi, Saray içi gezisi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Meriç Nehri kıyısında öğle yemeğimizi alıyoruz .24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların atkılan Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi,Tarihi Meriç Köprüsü,Lozan Anıtı,Tren İstasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz .Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönerek ,kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii,yazılarıyla ünlü Eski Camii(Ulu Camii) ve Mimar Sinan ‘ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Carsısı gezilerinden sonra Edirne nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi,Edirne Peyniri Edirne ‘nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi,Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 19.00 – 20.00 saatleri arasında İstanbul’a ulaşıyor ve sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyoruz. Bir başka MİKATUR Organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Trevego – Tourismo, Man Forttuna v.b Lüks otobüsler ile ulaşım,                                        

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Mika tur Otobüs’ü içerisindeki sınırsız ikramlar,

Mika tur Otobüs’ü içerisindeki Kahvaltı Paketi,

MİKATUR Güvencesi,

1 Öğle yemeği (Tava ciger – Tekirdağ Köfte veya 1 adet içecek)

Öğle yemeğinde alınan içecekler,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen tüm çevre gezileri,                                         

Milli Park giriş ücretleri ve Otopark ücretleri,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

Akşam yemeği ve yemek de alınan içecekler

,

Uyarılar Notlar

EK HİZMET ÜCRET DETAYLARI;

Milli park giriş ücretleri, Otopark ücretleri ve Rehberlik Hizmetleri Toplam bedeli olan 15 TL Misafirlerimiz tarafından ödenecektir. Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek tahsil edilecektir. 0-6 YAŞ ÇOCUKLARDAN EK HİZMET ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.

DİNLENME TESİSLERİ VE MOLA YERLERİ

Tekirdağ Namık Kemal Tesisleri

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR;

TREVEGO &TOURİSMO MERCEDES;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

Tour Name
:
Name
:
Phone
:
Phone 2
:
E-Mail Adress
:
Adults
:
Number of Children
:
Call me when!
: Clock :
Note
: