Deals of the Week
E-newsletter sign up
List to be notified of special offers by signing up.
Facebook Like
Like our Facebook page to get the cheapest rates.
Twitter Follow
Follow on twitter to get the cheapest rates.
Google Follow
Follow Google Plus, to get the cheapest rates.
Great Bodrum Tour
150,61  TL instead
%14 discount
150
,90
TL
Tour Type
: Cultural Tours
Country
: Turkey
Action Location
: İstanbul
Consept
: Grup Turu
Type of transport
: Otobüs
Adults
Number of Children
paylaş |

1. GÜN. İSTANBUL - DİDİM 

21.00 Yenibosna Londra Kampı otoparkı (Kültür Üniversitesi yanı – Koçtaş karşısı), 22.00 Beşiktaş Yıldız Camii önü -23.00 Kadıköy Eski Salı Pazarı otoparkı-23.30 Çayırova Mc Donalds önünden katılan misafirlerimiz ile birlikte hareket ediyoruz. MİKATUR otobüs içerisindeki sınırsız ikramlar eşliğinde ve rehberimizin anlatımları ile Bursa-Balıkesir üzerinden Didim’e hareket ediyoruz. 

2.GÜN. DİDİM - APOLLON TAPINAĞI - ALTIN KUM – BAFA GÖLÜ – 1. BODRUM TEKNE TURU 

07.30 İzmir Bornova Sapağı Ege Üniversitesi önünden katılacak konuklarımızı da alarak sabah saatlerinde Selçuk’da vereceğimiz serbest kahvaltı sonrasında Didim’e ulaşıyoruz. Güneş tanrısı Apollon adına yapılan Apollon tapınağını devasa sütunları ve bakışları ile karşısındakini taşa çevirdiğine inanılan yılan saçlı kadın Medusa heykelini görüyoruz. Didim altınkum gezimiz sonrasında Bafa gölünün muhteşem manzarası eşliğinde Bodruma ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. (Otel odalarının yoğunluk nedeni ile hazır olmaması durumunda tur programı öne çekilir), Otel lobisinde buluşuyor ve Bodrum tekne turumuza çıkıyoruz. 1. BODRUM TEKNE TURU; Ege’nin masmavi sularında gerçekleştireceğimiz program içerisinde Aspat - Deve Plajı - Bağla koyu - Akvaryum koyu - Kızlar koyunda yüzme molaları yer almakta, Akşam saatlerinde teknemizden ayrılıyor ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Arzu eden konuklarımız ile birlikte Bodrum barlar sokağı gezisi (Ekstra) 

3.GÜN. SAKAR GEÇİDİ – AKYAKA - 2. GÖKOVA TEKNE TURU - YEŞİL DENİZ - ZEYTİNLİ KOY - 3.AZMAKÇAYI TEKNE TURU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Bodrumdan ayrılıyoruz. Milas - Yatağan SAKAR GEÇİDİ üzerinden evleriyle ünlü, mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine geliyoruz. Buradan GÖKOVA tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. Mitolojide adı geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İncekum, Lacivert Koylarında demir atıp yüzme molaları veriyoruz. Akşamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı AZMAK ÇAYI nı görmek için nehire açılıyoruz. Akyaka dan ayrılıyor ve akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 

4. GÜN.  ŞİRİNCE-EFES ANTİK KENTİ-CELSİUS KÜTÜPHANESİ-ANTİK TİYATRO-İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Bodrumdan ayrılıyor ve Selçuk’a hareket ediyoruz. Kuran-ı Kerim de isimleri geçen Eshab-ül Kehf ( 7 uyurlar ) mağarasını geziyor ve sonrasında 100 yıldır kazılan Çağının en büyük şehirlerinden biri olan EFES antik kentini gezmeye başlıyoruz. Odeon, Domitian Tapınağı, Hadrian Kapısı, Traian Çeşmesi, Celcius Kütüphanesi, Aşkevi, Tuvaletler,Büyük Tiyatro, Büyük Liman, Herakles Kapısı, Agora, Nike Heykeli, Gymnasium, Şehir Surları, Nekropol, Curetler Caddesi gezilerimizin ardından, Meryem Ana evini ziyaret ediyoruz. Ayazmada üç çeşmeden de içmeyi unutmayın Dilek bağında bezlerinizi bağladıktan sonra Şirince Kasabasına hareket ediyoruz. Eski ismi Kırkınca olan bu şirin rum kasabasının Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüş yaparken sizlere doyumsuz bir nostalji yaşatacağız. Bu küçük kasabada üretilen farklı tatlardaki şaraplardan almayı ihmal etmiyor ve İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız kalkış noktalarında bırakıp bir başka Mikatur organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Trevego - Tourismo otobüsler ile ulaşım                                        

Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe 2 Akşam yemeği,

Otelde alınan limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler,                     

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  

Mikatur Güvencesi,              

Mikatur otobüs’ü içerisindeki sınırsız ikramlar, 

1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,   

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Ekstra belirtilen organizasyonlar

Uyarılar Notlar

MÜZE KART,MÜZE ÖREN YERİ VE ÖNEMLİ BİLGİLER

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Müze Kart, Tekne turları, Profesyonel Rehberlik hizmetleri Toplam bedeli Tam: 110,00 TL 65 Yaş ve 7/17 yaş konuklarımız ile Müze karta sahip misafirlerimiz 80 TL, ödeyeceklerdir.  Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek, vade farksız tahsil edilecektir. Tura iştirak eden tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

GENEL ŞARTLAR 

Gezi Süresi 3 Gece 4 Gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Rezervasyon Esnasında koltuk sözü verilemez.  Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa bağlı olarak Değişiklik Yapılabilir. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Mikatur Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur iptal olur. Böyle bir durumda Mikatur misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 

İPTAL GÜVENCE PAKETİ

Satın almış olduğunuz paket turunuzu , başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar , hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı  ,hiçbir kesinti yapılmadan , ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi ; 2000 tl ye kadar olan rezervasyonlarda 20 tl , 2000 tl üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 ‘i kadardır.

MÜZE KART;

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Acentemiz tarafından verilen müze kartlar 2 ay içerisinde istenildiği yerden aslı ile değiştirilmektedir.

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir. 

ÖĞLEN YEMEĞİ DETAYLARI

1.Gün Öğle Yemeği: Şirince Kasabası Serbest Ö ğle yemeği

2.Gün Öğle Yemeği: Gümüşlük Restaurantlar; Balık veya Izgara çeşitleri

3. Gün Öğle Yemeği: Selçuk - İpek yol Dinlenme Tesisleri –Açık Büfe veya Çöp Şiş Tabağı + Açık Büfe Salata

MAVİ YOLCULUK TEKNELERİ;

Azmak; 20 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 m genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında tekne

REHBERİN TAVSİYESİ

Mayo, havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü ve gezi süresince rahat yürüyüş için yazlık ayakkabı ( terlik ve parmak arası ) spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu kremi, yapacağınız alışverişler için küçük bir plaj çantası.

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR

TREVEGO MERCEDES; (SON TEKNOLOJİ)

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa dümeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

Tour Name
:
Name
:
Phone
:
Phone 2
:
E-Mail Adress
:
Adults
:
Number of Children
:
Call me when!
: Clock :
Note
: