Deals of the Week
E-newsletter sign up
List to be notified of special offers by signing up.
Facebook Like
Like our Facebook page to get the cheapest rates.
Twitter Follow
Follow on twitter to get the cheapest rates.
Google Follow
Follow Google Plus, to get the cheapest rates.
Greece Visa

  Önemli Uyarılar

 1. YEŞİL(Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.      
 2. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
 3. Konsolosluk  Tüm  vize başvurularında istenen  tüm evrakların ORJİNAL lerini görmek istemektedir.
 4. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş  tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta ta en az 1 tane  boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.
 5. Yunanistan Başkonsolosluğu Pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan yolcuların vize başvurularını kesinlikle kabul etmemektedir.!
 6. Anne ve Baba dan ayrı  yada herhangi  birisi  ile seyehat  edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için  Noter  onaylı  MUVAFAKATNAME  istenmektedir.
 7. Yunanistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biometrik  özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir
 8. Vize başvuru formları Yunanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 9. Yunanistan/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar.İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu elle yazılan sigorta poliçelerini  kabul etmemektedir!
 10. Yunanistan Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09.00 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
 11. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı  olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.