Deals of the Week
E-newsletter sign up
List to be notified of special offers by signing up.
Facebook Like
Like our Facebook page to get the cheapest rates.
Twitter Follow
Follow on twitter to get the cheapest rates.
Google Follow
Follow Google Plus, to get the cheapest rates.
UK Visa

  Önemli Uyarılar  

İngiltere Büyükelçiliği  ve Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak kabul etmemektedir. Vize formu online olarak  doldurulup  başvurular şahsen yapılmaktadır. Bazı evrakların   ingilizce tercümesi  istenmekte Fakat Noter Onaylı olması mecburiyeti  bulunmamaktadır. 

Randevu - Parmakizi gibi konularla ilgili tüm bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz!!

https://www.visainfoservices.com/Pages/Content.aspx?tag=Welcome_Page&language=9

  1. LACİVERT (Normal) YEŞİL (HususiGRİ (Hizmet)  ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından vize istenmektedir.
  2. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş  tarihinden itibaren  en az  6  AY ve İngiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan  dolayı pasaportta seyehat edecek  kişi  kadar boş vize sayfasının  bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da      göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları  yırtılmış olan pasaportlar  kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
  3. İngiltere  Vize başvuru formları İngilizce ve 10 sayfa olarak hazırlanmıştır. (Elektronik ortamda  eksiksiz olarak doldurunuz, print ederek  imzalayınız ve  başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz!)
  4. İngiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan  evrakların   başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak  isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi  önemle  hatırlatırız. 
  5. Anne ve Babadan ayrı  yada herhangi  birisi  ile seyehat  edecek olan  18  yaşından küçük çocuklar için Anne ve Babadan Noter onaylı orjinal MUVAFAKATNAME istenmektedir.
  6. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.