Deals of the Week
E-newsletter sign up
List to be notified of special offers by signing up.
Facebook Like
Like our Facebook page to get the cheapest rates.
Twitter Follow
Follow on twitter to get the cheapest rates.
Google Follow
Follow Google Plus, to get the cheapest rates.
American Visa

  Önemli Uyarılar  

A.B.D Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak  kabul  etmemektedir, dolayısıyla tüm vize başvuruları da şahsen yapılmaktadır.

  1. LACİVERT  (Normal)  YEŞİL (Hususi)  GRİ (Hizmet)  ve KIRMIZI (Diplomatik)  tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına  vize uygulanmaktadır.
  2. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından  imzalı olmasını temdit süresinin  seyahat tarihinden  itibaren en az  1 YIL ve   Pasaportta kayıtlı çocuklarada vize ücreti  uygulaması bulunduğundan  dolayı pasaportta seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize sayfasının  bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
    Sayfaları  yırtılmış  olan   olan pasaportlar  kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
  3. Vize başvuru formları  İngilizce olarak hazırlanmıştır. Göçmen olmayan vize adayları, randevu tarihinden en az iki iş günü önce internet üzerinden yeni elektronik başvuru formu DS-160 doldurmalıdır.            DS-160 formunu doldurduktan sonra, müracaatçıların kişisel bilgilerinin ve barkod onay numarasının olduğu onay sayfasını basmaları gerekmektedir.  Adayların randevu günü konsolosluğa gelirken, onay sayfasının çıktısını yanlarında getirmeleri  gerekmektedir.                                   
  4. A.B.D  Başkonsolosluğu  vize başvurularında  resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi / uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28mm - 35 mm olmalıdır. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden  dolayı ekte bulunan  evrakların başvurusunu da kesinlikle  kabul  etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak  isteyebileceğini  hatırlatırız.
  5. Anne ve Baba dan ayrı  yada herhangi  birisi  ile seyehat  edecek olan  18  yaşından küçük çocuklar için Anne ve baba dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.
  6. Vize başvurusuna gitmeden önce vize ücretini  herhangi bir FORTİS bank şubesine A.B.D vize harcı olarak 140 USD yatırınız ve banka dekontunu vize müracaatı sırasında vize evrakları ile beraber yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz UPS tarafından adresinize kadar getirilip teslim edilmektedir.
  7. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az  6--8 hafta  önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. 

      İstanbul A.B.D Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Diğer adı (VIS) Visa Information Service olan bu uygulamanın randevu telefonu 0 212 340 44 44 olup her gün 08.30 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Randevu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Randevular 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayarak 2 şekilde alınır.

Herhangi bir T. İş bankası  şubesine ----USD olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun altında  16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır.  Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 44 44  numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

Geçerli bir kredi kartınızın olması durumunda yine 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayıp, randevu sistemi elemanı ile görüşüp gerekli bilgileri vermeniz durumunda ve hesabınızdan ---- USD çekilmesi neticesinde randevunuzu alabilirsiniz.

Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!!

Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamaktır ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır. Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar  bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.

NOT: Seyahat tarihinden  en erken 4 ay öncesinden randevu alabilirsiniz.!!